Anahtar Kelimeler
Arama Kriterleri
Firma Adı

İlan Ref. Numarası / İlan Kodu
Sonuçları Filtrele
Şehir/Ülke
Firma SektörüTarih
Aç

Departman
Aç
İlan Kategorileri
Aç
İlan Kategorileri
AçPozisyon


Sonuçları Filtrele
Pozisyon Seviyesi
AçPozisyon Tipi
Aç
Eğitim Seviyesi
Aç

+ İlköğretim
+ Lise
+ Meslek yüksekokulu
+ Üniversite
+ Yüksek lisans
+ Doktoraİş Tecrübesi
Aç


Engelli İlanı
Aç


Firmaya Göre Ara
Aç
İlan Diline Göre Ara
AçNet Maaş Aralığı
Aç
Net maaş beklentinize göre arama yapabilirsiniz.

0 TL 15.000 TL +


Kriterlerimi Getir   |   Kaydet   |   Sil

İş Geliştirme Sorumlusu
Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş.
Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul(Avr.)...
 
18.11.2015

Güvenlik Görevlisi
United Group
Ankara, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, İstanbul(Avr.), Kayseri...
 
26.10.2015


Güvenlik Sektörü İş İlanları

Güvenlik sektörü iş ilanları 
Güvenlik sektörü, taşıdığı önem dolayısıyla her dönem olduğu gibi son yıllarda da büyük bir ilgi görüyor ve gelişme gösteriyor. Bina ve tesislerde hukuk kurallarına uygun talimatlar çerçevesinde gerçekleştirilen bu sektörün asıl amacı, kişilerin can ve mal güvenliğini sağlayıp huzurlu bir ortam yaratmak. Türkiye’de özellikle özel sektörde etkisini iyice genişleten bu mesleğin iş hacmi de giderek artırıyor. Bununla beraber özellikle büyük şehirlerde yaşanan sorunlarla kolayca baş edilebilmesi için istihdam edilecek kişilerin denetim ve kontrol bilgi, becerisine sahip olmaları önemseniyor.

En çok Güvenlik Görevlisi istihdam ediliyor
Kariyer.net verilerine göre 2013 senesinde Türkiye genelinde 500 Güvenlik Görevlisi iş ilanı verildi. İlan, bu sektörde verilen diğer ilanların büyük bir farkla önünde yer aldı. En çok aranan diğer pozisyonlar ise 42 iş ilanı ile Güvenlik Elemanı ve 29 ilan ile Özel Güvenlik Elemanı oldu. Verilen iş ilanlarıyla doğru orantılı olarak, adayların bu sektör içinde en fazla başvurduğu pozisyon yine Güvenlik Görevlisi oldu. Bu ilana 222.676 aday başvuru yaptı. Genel başvuru dağılımına bakıldığında, diğer pozisyonlara göre daha az ilana sahip olan Saha Satış Sorumlusu, başvuru sıralamasında ikinci sırada yer aldı. 2013 yılı içinde bu pozisyonda 22 iş ilanı yayınlanırken, yapılan başvuru sayısı 42.896 oldu.


İş sağlığı ve güvenliğinin önemi artıyor
Firmaların iş güvenliği konusunda alması gereken tedbirler tüzük ve yasalarla da belirlenirken, ülkemizde yaşanan kazalar firmaların bu alana biraz daha önem vermesini sağladı. İşveren, çalışan ve kurumun güvenliğinin sağlanması için bu alanda bir işe alım da söz konusu olmaya başladı. Bu sebeple güvenlik sektöründe aranan pozisyonlardan biri de bu konuda insanları bilgilendirecek ve gerekli önlemleri almada yardımcı olacak olan, İş Güvenliği Uzmanı oldu. İş güvenliği uzmanı olmak için; üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olmak ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş iş güvenliği belgesine sahip olmak gerekiyor. Kariyer.net verilerine göre, bu pozisyonda 27 ilan yayınlandı ve ilan 33810 kişi tarafından başvuru aldı.

Üç büyük il başı çekiyor
Başvuruların illere göre dağılımına bakıldığında, her sektörde olduğu gibi bu alanda da ilk sırayı 3287 ilan ile İstanbul aldı. İstanbul’u sırasıyla 503 ilan ile Ankara, 348 ilan ile İzmir izledi. Güvenlik sektöründe 50788 iş ilanıyla Görevli düzeyinde, 22535 iş ilanıyla da Eleman düzeyinde çalışan arandı. Bunu, 8647 iş ilanıyla Amir pozisyonu takip etti.

 

Devamı >>