Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
39

Endüstriyel Tasarımcı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Endüstriyel Tasarımcı cancel
SEÇGİN ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.A.Ş.

Endüstriyel Tasarımcı

SEÇGİN ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.A.Ş.
Bursa
Tam zamanlı
14 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Endüstriyel tasarımcı olmak için ne yapılmalı?

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunları endüstriyel tasarımcı unvanına sahip olur. Bununla birlikte endüstriyel tasarımcı olabilmek için tasarıma yatkın olman ve yaratıcı, yenilikçi ürünler yaratabilme kabiliyetine sahip olman gerekir. Aranan kriterlere sahip olduğun takdirde çeşitli firmaların endüstriyel tasarımcı iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsin. Eğitim kriterini karşılayan adaylar, bazı ilanlarda tecrübe kriteri ile karşılaşır. Bu kapsamda adaylar ilanda belirtilen kriterleri göz önünde bulundurarak başvuru yapmalıdır.

Endüstriyel tasarımcılarının iş tanımı nedir?

Endüstriyel tasarımcıların iş tanımı içeriğinde üretime uygun eşyalar tasarlamak yer alır. Üretilen eşyaların yenilikçi ve pratik olması büyük önem taşır. Endüstriyel tasarımcılar günlük hayatta kullanılan eşyaların tasarımına yenilik katarken sanattan ve mühendislikten faydalanır. Böylelikle hem estetik hem de işlevsel ürünler tasarlanır. Endüstriyel tasarımcıların amacı kullanımı kolay ve estetik görünüme sahip ürünler tasarlamaktır.

Endüstriyel tasarımcı nerelerde çalışır?

Endüstriyel tasarım alanında eğitim alan ve endüstriyel tasarımcı unvanına sahip olan kişilerin çalışma imkanı bulabileceği birçok farklı sektör bulunur. Endüstriyel tasarım eğitimine sahip kişiler genellikle beyaz eşya firmalarının tasarım departmanında çalışabilir. Bununla birlikte otomotiv sektöründe endüstriyel tasarımcılara ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda tasarım atölyeleri ve teknoloji şirketleri endüstriyel tasarımcılara çalışma imkanı sağlar. Endüstriyel tasarımcılar bu firmalarda yenilikçi tasarımlar yaparak ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunur.

Endüstriyel tasarımcı olmak için hangi belgeler gereklidir?

Endüstriyel tasarımcı olmak için belirli eğitimleri tamamlamak gerekir. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunu kişiler, endüstriyel tasarımcı unvanı kazanır. Bunun yanı sıra endüstriyel tasarımcılar iki ve üç boyutlu tasarımlar geliştirdiklerinden bu alanda kullanılan yazılım programlarına hakim olmalıdır. Bu bağlamda endüstriyel tasarımcılar, belirli yazılım programları için eğitim alarak kendisini geliştirebilir. Ayrıca bu eğitimler sonucunda alınan sertifikalar işe alım sürecinde adayı öne çıkarabilir.